Nõustun ostutingimustega
You must be logged in!

FIBO 3 efekt, kergplokk ALUS

al.

Erihind: 141,00 €

Tavahind: 191,00 €

FIBO 3 kergplokk 490x185mm laius 200-350mm
 

* Nõutud väljad

Palun tehke valik
al.

Erihind: 141,00 €

Tavahind: 191,00 €

Transpordi info

Korduvad küsimused?

Transpordi hind arvutatakse teile ostukorvis ja sõltub toodete kogusest ja sihtkohast. Lisage tooted ostukorvi ja valige maakond ning näete automaatselt transpordi hindasid ja võimalusi.

Alates 490€ ostust on standard kojuvedu tasuta Harjumaal. Mujal Eestis alates 990€ ja saartel alates 1500€ tellimustest.

Võimalik on tellida väiksed kaubad pakiautomaati (TASUTA) ja suured kaubad koos mahalaadimisega (hind alates 20.-).

Standardvedu on kaupade kohaletoomine vastavalt VÕS-st lähtuvalt - kaup autol ja mahalaadimise eest vastutab vastuvõtja. Hinnad alates 15€ ja kullervedu alates 5€.

Harjumaal tarnime kaubad üldjuhul samal või järgmisel tööpäeval ja üle Eesti 1-3 päeva jooksul.


Loe kogu infot kojuveo kohta siit.

Tasuta transport ei kehti

Laos kohe saadaval
 • Tootekirjeldus
 • Tehniline info
 • Tarneaeg
 • Seotud tooted
 • Lisainfo
 • Tootekirjeldus

  Fibo 3 plokke toodetakse mahukaaluga 740 kg/m³ ja survetugevusega 3 MPa. Fibo 3 plokke võib kasutada vundamentide, kandvate ja mittekandvate seinte ehitamiseks nii ühe- kui ka mitmekorruseliste hoonete puhul. Erinevate ehitiste tugevusarvutused on näidanud, et üldjuhul on Fibo 3 plokke kasutades seinte kandevoime tagatud. Probleemsemad olukorrad võivad esineda esimese korruse aknapostides, kui kandvate seinte vahekaugused on suured, ukse- ja aknaavad on laiad ja müü- ridele soovitakse toetada suuresildelisi paneele. Sellises olukorras soovitame koormatud müüritsoonid laduda suurema survetugevusega nt. Fibo 5 plokkidest. Ühe- ja kahekordsete eramajade ehitamisel on üldjuhul Fibo 3 plokkide survetugevus piisav.

  Peamisteks erinevusteks eelmise „põlvkonnaga“ on tapp-liide vertikaal vuugis.

  Nende uuendustega on võimalik saavutada märksa rohkem kui esmapilgul paistab ja EFEKT, mida ehitajale soovime pakkuda on:

  TAPP-LIITEGA VERTIKAALVUUK LÄHEB KOKKU ILMA MÜÜRISEGUTA

  EFEKT: 

  • müürisegu kokkuhoid ja ladumise kiirus + seina sirge joone hoidmine
  • vähem vuuke
  • siledam seinapind
  • viimistlusmaterjalide kokkuhoid

  MAKSUMUS JA EHITAMINE

  EFEKT:

  • sein saab kiiremini valmis ja soodsamalt viimistletud
  • ehitusega saab hakkama ka tavainimene – ei pea ehitajat palkama

  FIBO 3 kergplokk sobib kasutamiseks müüri ladumisel. FIBO 3 kergploki survetugevus on 3MPa, millega on sobilik ehitada 2-3 korruselist maja. FIBO 3 kergplokke müüakse meie ehituspoes aluse kaupa, saadaval on tooted laiusega 100 kuni 350mm. Täpse tootekoguse alusel leiate siit:

  • 200mm - 80tk FIBO plokki
  • 250mm - 64tk FIBO plokki
  • 300mm - 48tk FIBO plokki
  • 350mm - 48tk FIBO plokki
  Fibo plokkidest on lihtne ehitada ajas kestvaid  konstruktsioone. Nende plokitoodete kasutamine ei sea projekteerijatele piiranguid ning plokkide ladumine on lihtne ja kiire.  Lõpuni läbi mõeldud lahendused lihtsustavad ehitusprotsessi ning selle tulemuseks on energiasäästlikud, kauakestvad ja ekspluatatsioonis  vähest hooldamist vajavad  ehitised. 
   

  TULEPÜSIVUS

  Tänu Fibo plokkide jämepoorsele struktuurile ja suhteliselt madalale soojusjuhtivusele on Fibo müüritisel väga kõrge tulepüsivus. Fibo plokke võib kasutada kandvates ja mittekandvates vahe- ja välisseintes sh. tuletõkkesektsioonide eraldamisel või osadeks jagamisel ning tulemüüri ehitamisel, mille tulepüsivusajad peavad olema EI 120 - EI 240 ja REI 60 – REI 240. Süttimiskindluse ja tuleleviku järgi kuuluvad Fibo 3 ja Fibo 5 plokid EN 771-3 järgi ilma katsetuste ja eriuuringuteta pinnakihi süttivustundlikkuse ja tuleleviku  klassi A1 ilma vastava testimiseta. Fibo müüritis säilitab suures osas kandevõime ka tulekahju korral ning seda on hiljem enamikel juhtudel lihtne taastada.

  HELIPIDAVUS

  Fibo plokkidest krohvitud seintel on tänu materjalide tiheduse erinevusele hea õhumüra isolatsioon. Krohvimata Fibo plokkidest seinu saab kasutada helisummutava seinana. Heli neelduvus on vähene, kui pritsi, rulli või harjaga värvimisel poorid ei täitu. Massiivsemast Fibo 5 plokkidest müüritise helipidavus on parem kui Fibo 3 plokkidest müüritisel. Õhumüra levib peale seina ka läbi külgnevate konstruktsioonide ning ventilatsiooni läbiviikude, samuti soodustavad heli levikut seinas olevad süvendid, pistikupesad jmt.

  KÜLMAKINDLUS

  Tänu kergbetooni poorsusele ja keraamilisele täitematerjalile on plokkidel tagatud head külmakindluse omadused. Külmumise korral on niiskusel piisavalt ruumi jääkristallide tekkimiseks. Plokid dreenivad vaba vett, sest poorideväline ruumala on läbitav ja kapillaarselt mitteimav ning sisemine pooride ruumala on suletud. See teeb plokid külmakindlaks tingimusel, et plokid ei asu vees. Fibo plokkide külmakindlus on 50 tsüklit.

  VEEIMAVUS JA NIISKUSESISALDUS

  Fibo plokid imavad vett väga vähesel määral ja selle põhjuseks on materjali jämepoorne struktuur, mis ei võimalda niiskusel kapillaarselt levida. Suhtelise niiskuse 90-95% juures on plokkide veesisaldus ca 6,5% kaalust. Plokkide vähese veeimavuse tõttu on müüri- ja krohvimördil head kivinemistingimused isegi õhukese kihina, sest mördis oleva vee edasikandumine plokkidele on minimaalne. Plokkide krobeline pealispind tagab hea nakkumise mördi ja plokkide vahel. Katsed on näidanud, et korrektselt paigaldatud normikohase soojustusmaterjali puhul ei ületa relatiivne niiskus absoluutset niiskust ja kandekonstruktsioonis kondentsvett ei teki. Ekspluatatsiooni tingimustes on välisseinte niiskuse sisaldus ca 4% ja siseseintel 2-3% ja see püsib stabiilsena aasta ringi, mis omakorda aitab luua hoones tervisliku ja meeldiva sisekliima. Konstruktsiooni piisava aurutiheduse aitab tagada seina viimistlemine seestpoolt tsementkrohvi või – pahtliga.

   

 • Tehniline info

  Kõrgus
  185mm
  Pikkus
  490mm
  Laius
  200-350mm
  Tihedus
  700kg/m3
  Värvus
  hall
  Kogus alusel
  80-160tk
  Alus
  1000x1000mm
 • Kliendi kommentaarid

 • Tarne

  1 kuni 3 päeva
 • Seotud tooted

 • Lisainfo

  Suuremate koguste puhul küsige pakkumist Homer projektimüügist projekt@ehomer.ee või telefonil 6007207. Vaata ka järelmaksu kalkulaatorit siit!

  Transport: Kaubad on võimalik tarnida kulleriga ukseni, tava transpordiga objektile või mahalaadimisega objektil. Transpordi hind arvutatakse teile automaatselt ostukorvi esimeses vaates. 95% kogu tootevalikust tarnitakse 1 kuni 3 päeva jooksul üle Eesti. Täpsed transpordi tingimused leiate siit!